منوی اصلی
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
نظرسنجی
دراین وبلاگ چه مطالبی بیشتر موردنیاز شما می باشد؟؟


آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
گالری عکس دفاع مقدس


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب

ساعت و اوقات شرعی
ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی
تماس بامدیر وب
تماس با ما
ترجمه متن
قرآن آنلاین
مشاهده و دریافت کد
قاب عکس شهدا
درباره ما

این وبلاگ برای شناخت هرچه بیشتر شما عزیزان ازبسیج و شهدای دفاع مقدس در اختیارتان قرار می گردد.

مدیروبلاگ حمیدرضایی

(( سلام بر امام خمینى، اسطوره زمان كه از فیضیه برخاست و كاخ ظلم و ستم فرعونیان را لرزاند و فرو پاشاند. او از سلاله پاك رسول خدا(ص) ،از تبار ابراهیم و از خاندان پیامبران بزرگ الهى است.او از نژاد حسین (ع) ،پاسدار حریم اسلام و تجلى بارز روحانیت اسلام.))

فرازی از وصیت‌نامه
شهید اسدالله بزرگ خانقاه


بسیج لشگر مخلص خداست.
امام خمینی (ره)


کلام شهدا

یا حسین، یا حسین، یا حسین آن قدر فریاد «هل من ناصرینصرنی »ات نافذ بود و آن چنان تنهایی ات سر آن تفتیده دشت برهوت دامان را به آتش کشید که اکنون در لبیک به تو ای وارث رسولان همه سختی ها را با لذت ایثار بر دوش خواهیم کشید.

شهید مجتبی طبرانی

خاطره
ناهار خونه پدرش بودیم . همه دور تا دور سفره نشسته بودم و مشغول غذا خوردن. رفتم تا از آشپزخونه چیزی برای سفره بیارم. چند دقیقه طول کشید. تا برگشتم نگاه کردم دیدم آقا مهدی دست به غذا نزده تا من برگردم و با هم شروع کنیم . این قدر کارش برام زیبا بود که تا الان تو ذهنم مونده.
شهید مهدی زین الدین

منبع : یادگاران ص 19
جستجو

مطالب پیشین
آرشیو مطالب
منتخب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
سایت های مراجع تقلید
وصیت شهدا
وصیت شهدا
کاربردی
Online User 

کد گرد شدن دو گوشه عکس

دعای فرج
موضوعات

در خلوت خانه

هرگز فكر نمی‌كرد روزی پدرِ شهید باشد. به نظرش انگار همین دیروز بود. وقتی از ده راهی تهران شده بودند. اگر آرزویی هم در سر می‌پروراند، به ذهنش هم نمی‌رسید، كه آرزوهای دور و درازش روزی در شعله‌های جنگ، اینجور دگرگونه شود. آرزوهایی كه برای تك و تنها پسرش داشت و برای آینده همو بود كه راهی پایتخت شده بود. حالا پیرمرد در خلوت خانه، همه دلخوشیش در این دنیا، نجواهایش با پسرش است. پسر شهیدش، تا قصة غصه‌هایش را فقط با قاب عكس خندان او در میان بگذارد.

كار روزانه‌اش شده تا جلوی قاب عكس كمال بایستد و بگوید: "سلام باباجان. خوش به حال خودت كه به آرزویت رسیدی. شكر خدا كه عاقبت به خیر شدی. كمال جان پسرم یادت می‌آید آن روزها را. نگاه‌های مردم را منظورم است. به یاد داری نگاه‌های تحقیر آمیزشان را؟ اما حالا به احترام تو به خاطر خون پاك خودت، به عوض آن نگاه‌های محقرشان دیگر به دیده احترام نگاهم می‌كنند".

604.jpg

پیرمرد سال‌هاست كه در خلوت خانه با كمالش خلوت می‌كند و به نجوا می‌پردازد. اشك چشم‌هایش سرازیر می‌شود و از ورای زلال اشك‌هایش، دوران كودكی او مقابل نظرش مجسم می‌شود. آن چهرة نورانیش را كه آن وقت‌ها می‌پنداشت، به خاطر علاقه زیاده از حد خودش است به تك فرزندش. اما حالا كه فكر می‌كند، آن نوری كه در جبین او می‌انگاشت، تنها از محبت پدری نبوده است. در این موقع‌ها دوباره رو می‌كند به قاب عكس پسر و با احترام بیشتری می‌گوید: "حقیقتا كه تو نورانی بودی پسرم. نوری كه خدا به خاطر شهادتت، از آن دوران در چهره‌ات به ودیعه گذاشته بود. حالا می‌فهمم كه خدا تو را برای خودش خلق كرده بود. خوشا به سعادتت كه عاقبت به خیر شدی و محض خاطر شهادت تو بود كه من هم حالا در بین مردم محل برای خودم صاحب عزت و احترامی هستم". پیرمرد هرگاه به گذشته‌ها می‌اندیشد، پوزخندی به دنیا می‌زند. پوزخند به مردمی كه آن زمان به تحقیر و حالا با احترام و عزت و شاید فردا به گونه‌ای دیگر بنگرندش!.


مراتب بیعت :

بیعت سه گونه تحقق می‌پذیرد : بیعت قلبی ، زبانی و ظاهری .

 

بیعت قلبی ، شرط اصلی

 مرحوم صاحب مكیال بیعت قلبی را چنین معنا می كنند:

« تصمیم قلبی محكم و ثابت بر اطاعت امام و یاری او با نثار جان ومال .»(1)

وقتی به ولایت امام معترف و معتقد باشیم ، طبیعتاً پذیرفته‌ایم كه او از ما به ما سزاوارتر باشد . او را صاحب ومالك اصلی دارایی خود دانسته‌ایم و آنچه در دست داریم را فضل او و امانت او می‌دانیم . اینگونه علاوه بر اینكه گوش به فرمان او و دست به خدمت او و پیگیر دستور اوییم ، آنچه داریم در راه او صرف می‌كنیم . اگر امام یار بخواهد ،‌ما جان نثاریم و اگر از مالمان طلب كند ، به پایش می‌ریزیم . اگر این آمادگی و عزم قلبی در ما ایجاد شده باشد ، یقیناً با قلب خویش این بیعت را انجام داده‌ایم . اینگونه بیعتی ، شرط اساسی و پایه‌ای عهد و میثاق است و اگر اینگونه عهد سپاری و پیمان‌بندی در روح و قلب ما شكل بگیرد ، ركن اصلی بیعت را به دست آورده‌ایم.

 

 

 

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic