منوی اصلی
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
نظرسنجی
دراین وبلاگ چه مطالبی بیشتر موردنیاز شما می باشد؟؟


آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
گالری عکس دفاع مقدس


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب

ساعت و اوقات شرعی
ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی
تماس بامدیر وب
تماس با ما
ترجمه متن
قرآن آنلاین
مشاهده و دریافت کد
قاب عکس شهدا
درباره ما

این وبلاگ برای شناخت هرچه بیشتر شما عزیزان ازبسیج و شهدای دفاع مقدس در اختیارتان قرار می گردد.

مدیروبلاگ حمیدرضایی

(( سلام بر امام خمینى، اسطوره زمان كه از فیضیه برخاست و كاخ ظلم و ستم فرعونیان را لرزاند و فرو پاشاند. او از سلاله پاك رسول خدا(ص) ،از تبار ابراهیم و از خاندان پیامبران بزرگ الهى است.او از نژاد حسین (ع) ،پاسدار حریم اسلام و تجلى بارز روحانیت اسلام.))

فرازی از وصیت‌نامه
شهید اسدالله بزرگ خانقاه


بسیج لشگر مخلص خداست.
امام خمینی (ره)


کلام شهدا

یا حسین، یا حسین، یا حسین آن قدر فریاد «هل من ناصرینصرنی »ات نافذ بود و آن چنان تنهایی ات سر آن تفتیده دشت برهوت دامان را به آتش کشید که اکنون در لبیک به تو ای وارث رسولان همه سختی ها را با لذت ایثار بر دوش خواهیم کشید.

شهید مجتبی طبرانی

خاطره
ناهار خونه پدرش بودیم . همه دور تا دور سفره نشسته بودم و مشغول غذا خوردن. رفتم تا از آشپزخونه چیزی برای سفره بیارم. چند دقیقه طول کشید. تا برگشتم نگاه کردم دیدم آقا مهدی دست به غذا نزده تا من برگردم و با هم شروع کنیم . این قدر کارش برام زیبا بود که تا الان تو ذهنم مونده.
شهید مهدی زین الدین

منبع : یادگاران ص 19
جستجو

مطالب پیشین
آرشیو مطالب
منتخب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
سایت های مراجع تقلید
وصیت شهدا
وصیت شهدا
کاربردی
Online User 

کد گرد شدن دو گوشه عکس

دعای فرج
موضوعات


زندگی‌نامه حضرت آیت الله سعیدی

حضرت آیت الله سید محمد سعیدی در سال 1330 در شهرمقدس قم در خانواده ای از دودمان عالمان دینی متولد شد. والد ایشان شهید آیت الله سعیدی خود متولد مشهد مقدس بود و تحصیلات ابتدائی خویش را نیز در آنجا شروع و پس از ازدواج و رحلت مرحوم پدرش به شهر مقدس قم هجرت كرده بودند تا از محضر اساتیدی چون آیت الله العظمی بروجردی و حضرت امام خمینی (قدس ره) استفاده بنمایند . این مجتهد بزرگوار پس از مبارزات فراوان در 20 خرداد 1349 در زندان های ستم شاهی بر اثر شكنجه های وحشیانه به لقاء الله نائل گردید. اجداد حضرت آیت الله سعیدی تا آنجا كه ثبت شده است همه از روحانیون سر شناس زمان خویش بودند . كما اینكه جد اعلای ایشان سید سعید از علمای بنام گلپایگان بودند. والده استاد ، حاجیه خانم طباطبایی شیرازی ، از نوادگان مرحوم میرزای شیرازی بزرگ (كه نهضت تنباكو را علیه استعمارگران رهبری نمود)هستند. این بانوی صبور و فداكار همواره در دوران تحصیل و فعالیت های سیاسی و تبلیغی و مبارزاتی همسر گرامی خویش (شهید آیت الله سعیدی )یار و مدد كار ایشان بوده و علاوه بر این فعالیت ها ، به تعلیم قرآن اشتغال داشته و هم اكنون نیز این جلسات بخصوص در ماه مبارك رمضان دائر می باشد.

چگونگی ورود به حوزه علمیه

آیت الله سعیدی تحصیلات ابتدائی و نخستین سال دبیرستان را در شهر مقدس قم به انجام رساند سپس به همراه پدر به تهران هجرت كرد و به ادامه تحصیل در دبیرستان پرداخت. ایشان در این دوران در بعضی امور مبارزاتی پدر را یاری می نمود. با شهادت پدر بزرگوار ش سال آخر دبیرستان را نیز به طور متفرقه گذراند كه در یك حادثه غیر مترقبه مسئولین دبیرستان به وی اعلام داشتند كه جهت اخذ مدرك دیپلم به مدارك سال های گذشته نیاز است كه مفقود گردیده است . در همین حادثه بود كه ایشان تصمیم گرفت كه به وصیت پدر شهیدش آیت الله سعیدی مبنی بر ورود به حوزه علمیه جامه عمل بپوشاند. بنابراین ابتدا راهی شهر مقدس قم شده و مدتی را در مدرسه دارالشفاء بوده سپس برای تكمیل ادبیات عرب رهسپار مشهد مقدس میشود وی در این شهر از محضر اساتیدی همچون استاد حجت هاشمی و استاد خزاعی (مد ظلها ) بهره میبرد . كتاب "معالم" را در محضر آیت الله واعظ طبسی (تولیت آستان قدس رضوی )و"لمعه"را در محضر آیت الله محامی (رحمت الله علیه)فرا گرفت . بخشی از "مكاسب"را در محضر آیت الله میرزا علی فلسفی (قدس سره) آموخت و آنگاه به اتفاق خانواده به شهر مقدس قم عزیمت كرد. ادامه" مكاسب" را در محضر آیت الله ستوده(رحمت الله علیه)و "رسائل" را در خدمت آیت الله حاج آقا رسول تهرانی و آیت الله اعتمادی فرا گرفت. "كفایه"را در خدمت حضرات آیات فاضل لنكرانی (رحمت الله علیه) ،مظاهری و محقق تلمذ نمود . بحث تفسیر را در محضر آیت الله مشكینی (رحمت الله علیه )و فلسفه را خدمت آیت الله حاج شیخ یحیی انصاری و آیت الله حسن زاده آملی آموخت. خارج فقه و اصول را در خدمت حضرات آیات تبریزی (رحمت الله علیه ) ،منتظری ،وحید خراسانی و میرزا هاشم آملی فرا گرفت. در فن تبلیغ از تجربیات استاد مسلم سخن مرحوم حجت الاسلام و المسلمین محمد تقی فلسفی (رحمت الله علیه )و حضرت حجت الاسلام والمسلمین قرائتی (دامت بركاته) بهره فروان برد. ایشان همزمان به تدریس نیز اشتغال داشت و سالها به تدریس ادبیات و منطق و سپس "معالم"، "لمعه"،"مكاسب"،"رسائل " و" كفایه"ونیز مدتی شرح و تفسیر "صحیفه ی سجادیه : پرداخت.

فعالیت های سیاسی

فعالیت های سیاسی ایشان از زمان پدر بزرگوارش آیت الله سعیدی آغاز گشته بود و پس از شهادت پدر نیز در چاپ و انتشار آثار حضرت امام خمینی با دائی خویش حجت الاسلام و المسلمین حاج سید مهدی طباطبایی همكاری داشت. حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی پس از شهادت آیت الله سعیدی به منظور ادامه راه مبارزات از مشهد مقدس به تهران هجرت نمود ودر مسجد موسی بن جعفر كه پایگاه مبارزاتی مرحوم شهید بود مستقر گشت ایشان به دلیل فعالیت های مبارزاتی سرسختانه علیه ر‍‍ژیم بارها به زندان افتاد و شكنجه های فراوانی را به علت رازداری و سابقه مجاهدت خویش تحمل نمود به همین خاطر افرادی كه با ایشان همكاری می كردند هیچ گاه از این جهت دستگیر نشدند . ولی گستره فعالیت های آیت الله سعیدی باعث باعث دستگیری های متعدد ایشان (كه آخرین آن چند ماه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بود)گردید. در كوران انقلاب ایشان برای بیان اهداف نهضت اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی و روحانیت به بوشهر اعزام شدولی در آستانه شهر بوشهر دستگیر و به بازداشتگاه برازجان و شیراز منتقل شد. با پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی ایران ،ایشان در امر تشكیل كمیته انقلاب در منزل آیت الله سعیدی با مدیریت حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی شركت جست وسپس مدتی در جهاد سازندگی كاشان با حكم دفتر امام خمینی خدمت نمود. با شروع جنگ تحمیلی آیت الله سعیدی در كنار رزمندگان اسلام به انجام وظیفه پرداخت.

مسئولیت ها

پس از جنگ تحمیلی در سال 1370 با حكم مقام معظم رهبری همراه عده ای از دوستان به تاسیس مركز خدمات حوزه علمیه به انگیزه خدمت به روحانیون به مركزیت قم همت گماشت كه تا كنون نیز عضو هیئت مدیره مركز مذكور می باشد. همچنین ایشان به مدت 7 سال با حكم مقام معظم رهبری مد ظله العالی عضو هیئت مدیره تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم بوده اند و نیز از سال 1379 تا كنون عضو هیئت امنای مسجد مقدس جمكران نیز میباشند. ایشان مدتی است كه در بخش استفتائات دفتر مقام معظم رهبری مد ظله العالی نیز مسئولیت دارند.

فعالیت های تبلیغی

ایشان هم زمان با تحصیل و تدریس به وظیفه تبلیغ نیز همت گماشت و به این منظور سفرهایی به نقاط مختلف كشورمان و بعضی كشورهای دیگر داشته اند كه در حقیقت تحقق یكی از مفاد وصیت نامه پدر شهیدشانبود. زیرا ایشان در وصیتنامه خویش كه در زندان تنظیم شده بود توصیه كرده بودند كه "...فرزندان پسرم همگی اهل علم و تبلیغ برای خدا شوند..."

حوزه های تالیفات، تحقیقات و مقالات

آیت الله سعیدی در زمینه های مختلف به تحقیق پرداخته اند كه حاصل برخی از آنها به صورت های مختلف در دسترس است. عمده آنها عبارتنداز:
1. مجموعه مباحث فقه و اصول كه ایشان در طی سال های تحصیل از اساتید خود بهره برده اند.
2. مجموعه مباحث خارج فقه ایشان كه بر اساس "عروه الوثقی "و"تحریر الوسیله" در جمع فضلاء مطرح شده است.
3. مجموعه مباحث خارج اصول كه بر اساس "كفایه" در جمع طلاب و فضلاء مطرح گردیده است.
4. مجموعه یادداشت هایی پیرامون سیره معصومین .
5. یك دوره از یادداشت های مربوط به اصول عقاید كه در ضمن كلاس های عقاید تدریس شده.
6. یادداشت هایی پیرامون تفسیر قرآن كه تنظیم شده اند.
7. سلسله دروس پیرامون تفسیر ادعیه :صحیفه سجادیه" كه بعضا تبدیل به نوار گشته و در دفتر تبلیغات در اختیار مراجعین قرار میگیردو قسمتی از آنها نیز توسط صدای جمهوری اسلامی ایران پخش شده است.
8. زندگی نامه والد ایشان به قلم آیت الله سعیدی كه چاپ شده است.
9. سلسله درسهایی كه پیرامون حقوق و وظائف زن و شوهر ،تنظیم و برخی از آنها نیز از رسانه ملی پخش گردیده.
10. سلسله مقالاتی پیرامون تاریخ انبیاء كه در مجله مقاله ای پیام انقلاب چاپ شده است.
11. مقاله ای پیرامون نقش جوان در نهضت عاشورا كه در اثری منتشر شده توسط مركز نشر آثار امام خمینی ،چاپ گردیده
12. سلسله مباحثی تحت عنوان حدیث هدایا
13. مباحثی با عنوان " پیام شهیدان كربلا".
14. مباحثی پیرامون استعداد ها و توانایی های انسان و كیفیت بالنده نمودن آنها.
15. مجموعه یادداشتهایی پیرامون خُلقیات انسان بر اساس حروف الفبا.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic