منوی اصلی
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
نظرسنجی
دراین وبلاگ چه مطالبی بیشتر موردنیاز شما می باشد؟؟


آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
گالری عکس دفاع مقدس


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب

ساعت و اوقات شرعی
ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی
تماس بامدیر وب
تماس با ما
ترجمه متن
قرآن آنلاین
مشاهده و دریافت کد
قاب عکس شهدا
درباره ما

این وبلاگ برای شناخت هرچه بیشتر شما عزیزان ازبسیج و شهدای دفاع مقدس در اختیارتان قرار می گردد.

مدیروبلاگ حمیدرضایی

(( سلام بر امام خمینى، اسطوره زمان كه از فیضیه برخاست و كاخ ظلم و ستم فرعونیان را لرزاند و فرو پاشاند. او از سلاله پاك رسول خدا(ص) ،از تبار ابراهیم و از خاندان پیامبران بزرگ الهى است.او از نژاد حسین (ع) ،پاسدار حریم اسلام و تجلى بارز روحانیت اسلام.))

فرازی از وصیت‌نامه
شهید اسدالله بزرگ خانقاه


بسیج لشگر مخلص خداست.
امام خمینی (ره)


کلام شهدا

یا حسین، یا حسین، یا حسین آن قدر فریاد «هل من ناصرینصرنی »ات نافذ بود و آن چنان تنهایی ات سر آن تفتیده دشت برهوت دامان را به آتش کشید که اکنون در لبیک به تو ای وارث رسولان همه سختی ها را با لذت ایثار بر دوش خواهیم کشید.

شهید مجتبی طبرانی

خاطره
ناهار خونه پدرش بودیم . همه دور تا دور سفره نشسته بودم و مشغول غذا خوردن. رفتم تا از آشپزخونه چیزی برای سفره بیارم. چند دقیقه طول کشید. تا برگشتم نگاه کردم دیدم آقا مهدی دست به غذا نزده تا من برگردم و با هم شروع کنیم . این قدر کارش برام زیبا بود که تا الان تو ذهنم مونده.
شهید مهدی زین الدین

منبع : یادگاران ص 19
جستجو

مطالب پیشین
آرشیو مطالب
منتخب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
سایت های مراجع تقلید
وصیت شهدا
وصیت شهدا
کاربردی
Online User 

کد گرد شدن دو گوشه عکس

دعای فرج
موضوعات


خلعت غدیر

سال دهم هجری:

پیامبراکرم بنابرامر اللهی دراین دراین سال تصمیم به زیارت خانه خداو به جاآوردن حج نمود.لذا مردم راازاین امر مطلع کردندوحتی برای آگاه نمودن اهالی مناطق مختلف قاصدانی را به آن شهرهاگسیل داشتند.فرستادگان حضرت نیز همانگونه که ایشان فرموده بودنداین پیام رابه مردم رساندندکه این آخرین حج رسول خداست واین سفردارای اهمیت فراوانی است.هرکس که توانایی واستطاعت آن را داردبراولازم است که پیامبر اکرم رادراین سفر همراهی نماید.

پس از این اعلام جمعیت زیادی درمدینه جهت همراهی بارسول خداوبه جای آوردن اعمال حج گرد آمدندوبدین ترتیب آخرین سفرحضرت آغازشد.

آغازسفر:

رسول اکرم باپای پیاده درحالی که غسل نموده بودنددرروزشنبه 24یا25ذیقعده به همراه همراهان خودواهل بیت گرامی شان وجمعیت فراوانی که گرداگردحضرت اجتماع کرده بودندبه قصدبه جای آوردن مناسک حج ازمدینه خارج شدند.تعدادجمعیتی که به همراه حضرت ازمدینه خارج شده بودندرابین70تایکصدوبیست هزارنفرنموده اند.اماافرادبسیاری به غیرازاین عده نظیراشخاصی که درمکه مقیم بودندویااشخاصی که ازشهرهای دیگرخودبه مکه آمده ودرانجابه حضرت ملحق شدندبه همراه پیامبروبااقتدای به ایشان مناسک حج رادراین سفربه جای آورده ورسول خداراهمراهی نمودند.

ورود:

کاروان حج رسول خداوهمراهیان آن حضرت درمیقات مسجدشجره محرم شدندوبدین ترتیب اعمال حج را آغاز نمودند.گرچه اصول وکلیات مناسک حج پیش ازاین توضیح داده شده بودامادراین سفرپیامبراین اعمال رابه طورعملی برای مردم آموزش داد.

پایان اعمال حج:

سرانجام اعمال حج پایان یافت وپیامبر اکرم به همراه جمعیت کثیری که ایشان راهمراهی می نمودند شهرمکه راترک نمودندورهسپار مدینه شدند.

پایان

نوشته شده توسط حمید رضایی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic